Jak se o obruč starat

Jako v rukavičkách :-) Ozdobné pásky na obruči jsou náchylné k různým nerovným a hrubým povrchům. První kroužení je nejlepší zkoušet tam, kde je koberec nebo pak parkety, vinylová podlaha a jiné hladké povrchy. Venku vybírejte travnatá místa – park je ideální. Jen pozor, tráva barví.

Obruč by neměla být vystavená extrémním teplotám a mokru – rozpálený radiátor, pražící příme slunce, rozpálené auto, mráz, déšť - to vše může vaši hula hoopku zničit. Obruč – respektive trubka by se zdeformuje, pásky uvolní lepidlo, poničí se barva. Doporučuji obruč nijak neroztahovat a násilně nestlačovat. Zašpiněné pásky lze otřít vlhkým hadříkem.

Skládací obruče: Obruč je rozložitelná na 4 díly, délka takto složené obruče je asi 80 cm. Jednotlivé díly jsou spojené pružným lanem, díky kterému obruč pevně drží. K rozpojené obruči dostáváte i suchý zip. Obruč je o něco těžší než klasická obruč pro pokročilé a váží cca 450 g. Obruč skladujte nejlépe spojenou. Skládací obruč může trochu oválnět (je to dáno přirozenou vlastností materiálu) - stačí lehounce tlakem poupravit anebo hodně kroužit a ona se vrátí do kulatého tvaru.
Obruče nenechávejte dlouho na přímém slunci nebo v létě v autě. Pásky drží díky lepidlu, spojky u skládacích obručí drží díky lepidlu a lepidlo může vlivem horka povolit. Asi si dokážete představit co udělá horko s lepidlem - pásky to opatlá a u skládacích obručí se spojka zatáhne dovnitř. A máte zničenou obruč. A takto zničené obruče nereklamujeme. PROSÍME proto, opravdu o obruče pečujte tím, že je nebudete vystavovat extrémním podmínkám.

OBECNÉ PODMÍNKY k obručím z Krouzimekrasnime.cz

RUČNÍ VÝROBA: Pro dokonalý vzhled obruče dělám vše, nicméně nejsem stroj a tak ani prosím nečekejte strojovou přesnost. Obruče jsou ručně vyráběné, mírné odchylky ve velikosti jsou možné a nesouměrnost dekorace páskami je přípustná. Pásky jsou z kvalitních materiálů od zahraničních výrobců a dodavatelů, trubka je od českého výrobce. Některé gaffer pásky, které se používají jako protiskluzové a z části chránící mohou barvit - např. bílé stěny nebo podlaha. Většinou to lze běžnými přípravky smýt.

POMŮCKA PRO SPORT: Hula hoopy z Krouzimekrasnime.cz váží do 600 g. Není to hračka! Jsou určené výhradně k tanci s obručí a dospělým. Nezodpovídáme za jakékoliv potíže způsobené nevhodným a nesprávným používáním obruče.

VELIKOST: Objednávejte, prosím, správnou velikost - na reklamace z důvodů nevhodné velikosti nebude brán zřetel. Zhodnoťte si vhodnou velikost, přeměřte si od země 100 cm nebo 90 cm, abyste si představili co vás čeká, a též případně změřte tuto velikost, tam, kde plánujete hooping provádět.

VĚČNOST: Nic netrvá věčně - i přes vaši veškerou snahu udržet obruč v co nejlepší kondici, se poškození pásky nevyhnete. Vše je samozřejmě odvislé od častnosti používání, na jaký povrch padá, kam ji uklízíte, atd. Jelikož toto nemohu nijak ovlivnit, poškození pásky není důvod k reklamaci.

MATERIÁL: Obruče jsou vyrobené z flexibilníhdpe trubky, která podléhá tlaku. Trubka je spojována vnitřní spojkou vyrobenou z plastu. Nadměrná zátěž a nepřiměřený tlak může ve vyjímečných případech způsobit prasknutí vnitřní spojky. Vyhýbejte se proto testům odolnosti obručí a používejte ji jen k tomu k čemu je určena.

TVAR: Tvar obruče se může v závislosti na okolnostech měnit. Tzn. můžete mít z obruče lehkou šišku, pokud ji skladujete pověšením. I od nás může obruč odejít jako ne 100% kruh - lehká šišatost nemá na kroužení vliv, jde spíš o estetickou záležitost a lze ji napravit - buď stlačováním, kroužením nebo nahřátím a srovnáním. Výše uvedené je dáno vlastnostmi materiálu, z kterých je obruč vyrobena.

BEZPEČÍ: Hooping je poměrně bezpečná aktivita, nicméně pokud si nejste jisti, zda můžete bez problémů kroužit, konzultujte to raději s vaším praktickým lékařem.

PRVNÍ KROUŽENÍ: Obruče vám přijde zabalená v průhledné folii. Doporučuji ji tam ponechat dokud se s obručí pořádně neskamarádíte a nebude vám tolik padat. Zachováte si tak co nejdéle neporušené pásky. Špína lze otřít vlhkým hadříkem.

POSLEDNÍ POZOR: Obruče nenechávejte dlouho na přímém slunci, v létě v autě, neopírejte o radiátor. V zimě je nechávejte mrznout v autě, ležet ve sněhu. Nenechte obruč zmoknout.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.