5 nezbytností, které je třeba mít, než začnete kroužit

Trpělivost

Natěšená rozbalíte obruč, která vám právě přišla, rozkroužíte ji a bááác dolů. Nevzdáváte se a zkusíte to znova a znova…. Jenže vaše původní nadšení po pár dnech opadá. A to jste si říkala, jak to vypadá jednoduše.

Buďte trpělivé a nespěchejte na sebe. Kroužení je dovednost a dá se naučit. Proces učení trvá a bolí. Ale ten pocit uspokojení, že jste to zvládla, za to většinou stojí. Vytrvejte. Obruč vám nebude padat věčně.

Čas

Pochopit techniku kroužení a dostat se do stavu, kdy kroužíte, pohybujete se ladně jako tanečnice a ještě u toho hubnete, vyžaduje dost času. A ten si musíte udělat.  Kdo si najde denně aspoň 10 minutek na to si zablbnout s obručí, jistě po pár týdnech uvidí výsledky své snahy a píle.

Kamarádky

Sdílet pocity a zážitky z nové aktivity je skvělé, přibrat k sobě parťáka ještě skvělejší. Může to být kamarádka. Může to být někdo z rodiny, vaše dcera, maminka, snacha nebo mladistvá babička. Může to být i manžel či přítel. Garantuji vám, že se společně zasmějete tak, jak jste se už dlouho nezasmáli. A hlavně! Až nastane ta správná doba vylézt z bezpečí domova ven mezi lidi, bude se vám ve dvou kroužit tak nějak lehčeji

Systematičnost

Ve výuce kroužení se vyplácí nějaký systém. Obzvlášť, když se učíte pomocí YouTube. Není nic zmatečnějšího, než zasednout k videím s chutí něco se naučit a teď narazit na tohle a ne radši tohle…nene, lepší bude tam to s tou rukou, anebo tohle s nohou? Za chvíli se vám začne kouřit z hlavy, píchne vás v očích z věčného zírání do počítače a nenaučíte se vůbec nic anebo se naučíte úplně všechno, ale nikdy vás stejně nenapadne to ve svém hoop dance použít.

Vytvořte si systém a toho se držte. Naučte se třeba jen dvě, tři věci, které zakomponujete do svého hoopingu a až to budete dělat automaticky, ladně a rychle do obou směrů, teprve pak začněte bořit svoje pohybové stereotypy něčím novým.

Druhý směr

Kdo miluje hooping ví, že upřednostňuje jednu stranu nebo směr, do kterého obruč rozkrouží. Jde mu to tam prostě líp. A tak se do téhle jedné dominantní strany učí  i všechny triky. Druhou radši nezkouší, protože se bojíte, že to nepůjde nebo že ten celý výukový proces musíte absolvovat znova. Ano, musíte. Je to tak a ne jinak. Jestli vám záleží na tom, aby bylo vaše tělo v rovnováze, nenechejte se rozhodit a trénujte do obou směrů. V posilovně byste taky nezdvihala činku jen jednou rukou.

5veci

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.