Proč jsem vlastně propadla kouzlu hoopingu?

Hula hoop jsem si pamatovala z dětství, takže když jsem někdy po třicítce a dvou dětech viděla video kroužící holky, úplně jsem se automaticky začala na křesílku vrtět. A to jsem na to jenom koukala!

Jakmile přišla první obruč, nedokázala jsem se od ní odtrhnout skoro dvě hodiny. A tam vidím největší přínos.

Obruč naprosto přirozeně přinese do vašeho života POHYB.

Další plusy, které jsem na sobě zaznamenala a rozhodně se o ně s vámi podělím:

100 % zlepšení nálady – kroužení je zábava, která baví a vyplavují se při ní endorfiny, úsměvu se už prostě neubráníte.

Podpoření koordinace a rovnováhy – jako tahle, skloubit kroužení a do toho se pohybovat v prostoru, a ještě k tomu hýbat s rukama...a to všechno do obou směrů, může být oříšek. Zoptimalizování spolupráce těla, mozku a ducha se nevyhnete.

Trénink šedé kůry mozkové – když se učíte novou dovednost, musí se zapojit především hlava, a to jí samozřejmě více než prospívá, navíc u křížových pohybů (a těch je při tricích s obručí bambilion) se vám propojují obě hemisféry, takže někomu pořád bude dál vyhovovat sudoku, další přidá hooping.

Vytvarování pasu – tak to je definitivní a bez debat, co už jiného, než hooping v pase, zeštíhlí váš pas.

Spalování kalorií – zkuste udržet obruč v pase a ulívat se. Ne.…to nebude fungovat! Hooping vyžaduje plné nasazení, energii a rytmus. A za půl hodiny jich podle americké fitness asociace spálíte až 400.

Tanec – já ho miluju, a i když jsem kopyto, nevzdávám se ho (proč bych měla, žiju jen jednou). Při hoop dance stačí nějak mávat rukama, sem tam zvednout nohu a je to tam.

Žádná námaha pro klouby – prostě fakt žádná, když je třeba nadváha nebo máte nějaká zdravotní omezení…tohle by šlo.

Já nevím, zdá se, že hooping je ideální záležitost. No není, že jo. Dokonalost neexistuje.

Takže tak nějak ve zkratce, co by se dalo nazvat jako překážky proč nezačít: hooping nejde sám, musíte se ho naučit a abyste se nějak zlepšovala, musíte trénovat – no trpělivost a vystoupení z komfortní zóny není každý ochotný učinit. Občas vás obruč majzne, ty šikovnější si třeba i zlomí nově udělaný nehtík. Sem tam tím někoho praštíte. Nějaká ta modřinka bude. Nikam se to třeba nevejde. Blbě se s tím cestuje. Každý na vás zírá.

Jenže tohle můžete pociťovat jako mínusy do té doby, než po třech měsících zjistíte, že vám padají kaťata, že se cítíte šťastnější, že si připadáte jako kus pěkný ženský, že na vás partner obdivně kouká, že mít pro sebe aspoň 10 minut denně není hřích, že namotivujete kámošku k rozhýbání se nebo že k hoopingu strhnete i vaše děti a odlepíte je aspoň na pár chvil od mobilů.

HOOPING je přesně ta věc, kterou musíte zkusit zažít. Ať už je vám 15 nebo 70 ;-)

proc-hooping

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.