To je trubka na hula hoop

Jelikož pásky jsme si vyřešili v minulém příspěvku, je na řadě to hlavní – samotná obruč.

Svoje obruče vyrábím ze dvou odlišných materiálů. Nejběžnější se nazývá polyethylenová neboli HDPE hadice či trubka, barvy většinou černé. Je to takový tužší materiál, ale tak akorát flexibilní. V kruhu pak víceméně drží tvar nebo ho lze i po nahřátí malinko poopravit. Je úplně nejlepší pro ty kdo začínají – je těžší a pohybuje se tím pádem pomaleji. Poskytuje to nad obručí lepší kontrolu.

Druhý materiál se jmenuje polypropylenová neboli polypro trubka, která je lehounká a pružná. Je to trubka (v mé nabídce) průhledná. Někomu stačí neomotaná, zevnitř osmirkovaná. Tenhle materiál se využívá i na výrobu tzv. LED (svítících) obručí, kdy se dovnitř trubky dají led žárovečky, baterka a tradááá můžete kroužit s vánočním stromečkem J. Polypro trubky se vyrábí i v různých barvách. V Americe jsou v tomhle směru hodně daleko a nabídka barev je naprosto odzbrojující. Co se týká naší malé zemičky, jsme na tom již hůře, ale nejspíš se to pomalu mění na „ již lépe“. Určitě není problém takové super barevné trubky sehnat, ale visí tady otázka finančních nákladů, a kdo to pak jaksi bude ochoten zaplatit…v hlavě už to mám dlouho, jednou se odhodlám a nějakou tu Pearl objednám.

Kroužící odlišnosti

Kroužení s HDPE vnímám jako prožitkové a taneční. Obruč, tím jak je pevnější dovolí pohyb prožít do své úplnosti. Já s ní pořád ráda kroužím (v té taneční verzi – 20 mm šíři trubky). A to obzvlášť, když vím, že potřebuji trochu zpomalit nebo když se učím nové triky. HDPE je skvělé jak na kroužení na těle, tak i na téměř všechny triky mimo tělo, kdy se obruč tak různě přehazuje a přesměrovává.

Polypro obruč je lehounká a nádherně responzivní. Je jako dělaná na rychlé zastavování a změny.  Když s ní kroužím je to pro mě celé o jistém a svižném pohybu, kde neočekávám nějaký taneční prožitek. Spíš si pohrát a zablbnout, měnit úrovně, roviny a směry v hodně svižném tempu. Proto je skvělá na triky mimo tělo, je to taková bystrá obruč, která půlku práce udělá za vás. Polypro bych i doporučila na double hooping, přeci jen ta váha do ruky pak dělá obří rozdíl ve vynaložené námaze rukou.

Kdo rád experimentuje, může se při výrobě obruče vyřádit. Myslím, že možnosti materiálů na výrobu obručí mají mnohem širší záběr, než uvádím. U instalatérů se určitě také najdou zajímavé trubky.

trubky

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.