Září – nervy na dranc a uragán v peněžence

Září je krásný měsíc. Je to měsíc, kdy jsme v naší rodině přivítali naše první dítko. Měsíc, kdy jsem se vyslovením ANO vzdala svého rodného jména a vzala za své příjmení mého muže. Září mám ráda i proto, že po pohodových letních měsících dostává každodenní život zase nějaký ten řád a rytmus.

Od dob, co mám obě děti již školou povinné, získává září úplně jiné rozměry :). Je to měsíc chaosu, blázince a obří díry v peněžence.

Romantická představa zářijových oslav bere za své. Výročí svatby se slaví v říjnu větou „počkej…že my jsme zase zapomněli na to naše výročí?“. Poklidná dětská narozeninová oslava s dortíkem ve tvaru bagru se s devíti třeťáky mění v šílenou klučičí jízdu se spoustou objednané pizzy, litry limči, WTF a kámo hlášek. A váš odvážný plán na koupi nových džínů a trendy kabelky dostává povážlivé trhliny poté, co musíte zakoupit veškeré školní pomůcky, poplatit kroužky, družiny, oblečení a samozřejmě pořídit opět (už po několikáté v tomto roce) novou obuv, protože oběma uždávnonemikroušům zase vyrostla noha.

Ano, září je krásný měsíc!

Co má s tím vším společného hooping? Hodně. Moc. Díky němu nestresuji. Ani s penězi, ani s časem.

Obruč mám už 6 let – pořád tu jednu (případně prostě nestojí majlant). Mám ji doma, po ruce. Večer si místo sprintu na cvičení do fitka v klídku a v teplákách sáhnu pro hula hoop pod postel a kroužím doma. Nikam se neženu, neplatím žádné vstupy, benzíny, MHD. Moje díra v peněžence se nezvětšuje.

Večerní tanec s obručí se stává životně důležitou meditací, štíhlo-pasovou udržovačkou a přípravou pro klidný a zenový spánek. Úplně to miluju. V tichu večera, kdy je jen potřeba občas zahulákat na z postele neustále vylézající malé milované narušitele si jen tak zakroužit s hula hoop obručí v pase – skoro se odpojit od událostí proběhlého dne a hezky se na sebe usmát.

Hooping je prostě moje pojistka pro radost, pohodu a pozitivní mysl. Pokud se moje poklidná hladina zenu rozbouří – vím po čem sáhnout – po obruči.

PS: a abych v září měla nějaký důvod k radosti z něčeho malého pro sebe. Pořídila jsem si místo kalhot a kabelky srandovní legíny s plameňáky.

Tak si taky udělejte radost…třeba obručí nebo topíkem.

leginy-s-plamenakem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.